Radomiak Radom kontra Ruch Chorzów, wynik meczu - 0-2

Emocjonujący pojedynek na Stadionie im. Braci Czachorów przyniósł nieoczekiwane rozstrzygnięcie. Radomiak Radom podjął Ruch Chorzów w 32. kolejce Ekstraklasy, a mecz zakończył się zwycięstwem gości 2-0. Choć pierwsza połowa nie przyniosła bramek, to po przerwie Ruch Chorzów zdominował rywali, zdobywając dwa decydujące gole. Spotkanie rozegrane w poniedziałek, 13 maja, dostarczyło wielu emocji i niespodzianek, które z pewnością zostaną długo zapamiętane przez kibiców obu drużyn.

Przebieg meczu Radomiak Radom vs Ruch Chorzów

Data: 2024-05-13

Godzina: 17:00

Stadion: Stadion im. Braci Czachorów

Liga: Ekstraklasa - Kolejka 32

Sędzia główny: Paweł Raczkowski

Wynik końcowy: 0-2

Wynik do przerwy: 0-0

Bramki:

• B. Barański 62' (0-1) - asysta S. Novothny
  • A. Vlkanova 90' (0-2) - asysta F. Wilak

Żółte kartki (Radomiak Radom): brak

Żółte kartki (Ruch Chorzów):

• Bartłomiej Barański 56'
  • Adam Vlkanova 76'
  • Daniel Szczepan 77'
  • Dante Stipica 88'

Czerwone kartki (Radomiak Radom): brak

Czerwone kartki (Ruch Chorzów): brak

Relacja z meczu

13 maja 2024 roku na Stadionie im. Braci Czachorów w Radomiu odbyło się emocjonujące spotkanie 32. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Radomiakiem Radom a Ruchem Chorzów. Rozpoczęcie meczu o godzinie 17:00 przyciągnęło na trybuny licznych kibiców, którzy liczyli na widowiskowe widowisko piłkarskie. Sędzia główny, Paweł Raczkowski, miał tego dnia pełne ręce roboty.

Pierwsza połowa spotkania była zdominowana przez taktyczne zagrywki obu drużyn, które starały się zyskać przewagę na boisku. Radomiak, jako gospodarze, starali się narzucić swój styl gry, jednak goście z Chorzowa skutecznie się bronili. Pomimo kilku groźnych sytuacji podbramkowych, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola, co sprawiło, że po pierwszych 45 minutach tablica wyników nadal wskazywała 0-0.

Druga połowa przyniosła większe emocje. Już w 56. minucie Bartłomiej Barański otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny, co pokazało, że Ruch Chorzów nie zamierza odpuszczać. Chwilę później, w 62. minucie, to właśnie Barański otworzył wynik meczu, zdobywając bramkę po precyzyjnej asyście S. Novothny'ego. Gol ten dodał skrzydeł gościom, którzy zaczęli atakować coraz śmielej.

Radomiak starał się odpowiedzieć, ale defensywa Ruchu była tego dnia nie do przejścia. W 76. minucie Adam Vlkanova otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie, a chwilę później, w 77. minucie, kartonikiem tego samego koloru został ukarany Daniel Szczepan. W 88. minucie do listy ukaranych dołączył bramkarz Ruchu, Dante Stipica, za przedłużanie gry.

Gospodarze z Radomia, mimo licznych prób, nie zdołali przełamać defensywy gości. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, Ruch Chorzów przypieczętował swoje zwycięstwo. A. Vlkanova, po asyście F. Wilaka, pokonał bramkarza Radomiaka, ustalając wynik meczu na 0-2.

Był to z pewnością udany występ drużyny z Chorzowa, która zainkasowała cenne trzy punkty na trudnym terenie. Radomiak Radom będzie musiał szybko zapomnieć o tej porażce i skupić się na nadchodzących meczach przeciwko Widzewowi Łódź i Cracovii Kraków, natomiast Ruch Chorzów z pewnością podejdzie z większą pewnością do kolejnych starć w Ekstraklasie.