Na stadionie Stadion Miejski im. Floriana Krygiera odbyło się spotkanie między Pogon Szczecin i Ruch Chorzów zakończone wynikiem 5-0

W najnowszym starciu Ekstraklasy drużyna Pogoni Szczecin podejmowała Ruch Chorzów na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Mecz odbył się 3 dni temu, dokładnie 2024-04-12 o godzinie 18:30. Pogon Szczecin zdominowała rywali, kończąc mecz z imponującym wynikiem 5-0, już po pierwszej połowie prowadząc 2-0.]]>

Relacja z przebiegu meczu Pogon Szczecin vs. Ruch Chorzów

Mecz rozpoczął się o godzinie 18:30 na stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Drużyna Pogonu Szczecin podejmowała gości z Ruchu Chorzów w ramach 28. kolejki Ekstraklasy. Sędzia główny spotkania, Jarosław Przybył, miał pełne ręce pracy podczas tego starcia.

Od samego początku gospodarze ruszyli do ataku z determinacją, starając się narzucić swoje warunki rywalom. Już w 2. minucie meczu Pogon wyszła na prowadzenie za sprawą M. Bartolewskiego, który skutecznie wykorzystał sytuację wypracowaną przez swoich kolegów. Ruch Chorzów próbował odpowiedzieć, lecz defensywa gospodarzy była niezwykle skuteczna.

Po półgodzinie gry, w 35. minucie, na listę strzelców wpisał się A. Przyborek, podwyższając prowadzenie Pogoni na 2-0 po asyście K. Grosickiego. Goście mieli trudności z przełamaniem dobrze zorganizowanej linii defensywnej Pogonu, co skutkowało kilkoma agresywnymi faulami i w efekcie dwoma żółtymi kartkami dla Josemy i Macieja Sadloka.

Po przerwie gospodarze wrócili na boisko jeszcze bardziej zdeterminowani. E. Koulouris zapisał się na listę strzelców dwukrotnie - najpierw w 47. minucie po podaniu V. Bichakhchyana, a następnie w 54. minucie po asyście L. Wahlqvista. Ruch Chorzów próbował odwrócić losy meczu, ale bezskutecznie.

Ostateczny cios dla gości zadał ponownie E. Koulouris, który skompletował swojego hat-tricka w 59. minucie gry po zagraniu L. Koútrisa. Wynik meczu ustalił się na 5-0 dla Pogonu, sprawiając radość kibicom zgromadzonym na stadionie.

Po zakończonym spotkaniu nie obyło się bez emocji, co potwierdzają dwie żółte kartki dla gości oraz brak kartek dla gospodarzy. Obydwie drużyny teraz przygotowują się do kolejnych wyzwań. Pogon Szczecin zmierzy się z Piastem Gliwice, Jagiellonią oraz Wisłą Kraków, natomiast Ruch Chorzów ma przed sobą starcia z Widzewem Łódź, Śląskiem Wrocław oraz Lechem Poznań.