Strategia inwestowania w kryptowaluty

Świat kryptowalut może być onieśmielającym miejscem dla nowych inwestorów, z tak dużą ilością dostępnych tokenów i monet trudno jest wiedzieć, od czego zacząć. Wraz z niedawnym wzrostem popularności Bitcoina obserwujemy wzrost "funduszy kryptowalutowych" - dostosowanych inwestycji, które koncentrują się wyłącznie na rynku kryptowalut, a nie funduszy ogólnych, które obejmują niewielką alokację w kryptowaluty. Obecnie dostępnych jest ponad 1500 rodzajów kryptowalut, które zostały zbudowane na różnych technologiach blockchain; istnieje również ponad 200 firm próbujących budować usługi na szczycie tych blockchainów. Może to być przytłaczające dla każdego potencjalnego inwestora z tak dużą ilością dostępnych informacji i bez jasnej strategii, którą należy śledzić, aby podjąć właściwe decyzje inwestycyjne.

Nadal istnieje duże ryzyko związane z inwestowaniem w Cryptocurrency, ale istnieją również ogromne potencjalne nagrody. Tutaj podkreślamy niektóre z podstawowych zagrożeń, które musisz rozważyć przed skokiem na ten zmienny rynek i naszą zalecaną strategię inwestowania w kryptowaluty, warto również przeglądać na bieżąco aktualne informacje bitcoin.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to aktywo cyfrowe zaprojektowane do pracy jako środek wymiany, które wykorzystuje kryptografię do zabezpieczenia swoich transakcji, kontroli tworzenia dodatkowych jednostek i weryfikacji transferu aktywów. Kryptowaluty wykorzystują zdecentralizowaną kontrolę w przeciwieństwie do scentralizowanych cyfrowych walut i centralnych systemów bankowych.

Jest to token reprezentujący aktywa cyfrowe (jak papiery wartościowe, towary lub inne aktywa), które można kupić lub sprzedać z obietnicą, że zostaną dostarczone w przyszłym terminie. Kryptowaluty zostały stworzone jako elektroniczna gotówka, która może być przechowywana i przekazywana elektronicznie. Prostym sposobem na zrozumienie kryptowalut jest myślenie o nich jako o pieniądzach, które mogą być używane do zakupu towarów lub usług online. Ponieważ są to waluty cyfrowe, można je również przechowywać online w portfelu internetowym.

Znaczenie regulacji

Aby kryptowaluty zyskały szersze przyjęcie, ważne jest, aby organy regulacyjne, takie jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), wydały jasne wytyczne dla emitentów tokenów i inwestorów. Pomoże to inwestorom zrozumieć ryzyko związane z inwestowaniem w te tokeny, a także zapobiegnie oszustwom na rynku.

Kryptowaluty nie są obecnie regulowane przez żaden centralny organ finansowy, a zatem nie są poparte żadnymi aktywami. Jeśli giełda kryptowalut miałaby zostać zamknięta lub zhakowana, istnieje ryzyko, że inwestorzy mogą stracić wszystkie swoje pieniądze. W miarę jak kryptowaluty stają się szerzej stosowane, oczekujemy, że organy regulacyjne zaczną regulować ten rynek. Pomoże to zmniejszyć ryzyko związane z inwestowaniem w kryptowaluty.